Bocevski: Asnjëri prej atyre politikanëve që janë në “listën e zezë” nuk është marrë në pyetje

Maqedonia

Bocevski: Asnjëri prej atyre politikanëve që janë në “listën e zezë” nuk është marrë në pyetje

Më: 2 shkurt 2024 Në ora: 22:27
Ivica Bocevski.

As Merko, as dikush tjetër i futur në listën e zezë, nuk iu është prekur asnjë fije floku gjatë gjithë këtyre muajve dhe as dikush nga pushteti aktual nuk është marrë për të pyetur pse është në listën e zezë, tha Ivica Bocevski.

“Marrëdhëniet mes Maqedonisë janë strategjike dhe partneriteti, por janë marrëdhënie mes dy shteteve sovrane.

Sistemi juridik në Maqedoni, prokuroria, gjyqësori është një sistem që funksionon sipas rregullave të veta, ne nuk mund të importojmë rregullat amerikane.

Nëse dikush është në listën e zezë, nuk do të thotë se ka kryer një krim. Ky është rezultat i detyrimit për t’u përballur dhe vepruar sipas një zëri, në rastin e zërit të Shteteve të Bashkuara. Xhaferi sillet si “klloun” fillimisht kundra, tani thotë “PËR”. Çfarë po bënte prokuroria gjatë gjithë kësaj kohe? Çfarë i pengon ata të procedojnë?”, pyeti Ivica Bocevski në Samo Vistina.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat