Ndalohet një person në Ohër, i gjendet droga

Maqedonia

Ndalohet një person në Ohër, i gjendet droga

Më: 20 prill 2024 Në ora: 11:51
Foto ilustrim

MPB njofton se sot në ora 00:55 në Ohër, punonjësit policorë të Sektorit për Trafikim të Paligjshëm të Drogës dhe Armëve në SPB Ohër, i kanë hequr lirinë B.N (33).

Pasi është pikasur nga efektivët e policisë në automjetin e tij, atij i ka rënë një qese me lëndë pluhur të bardhë e cila është gjetur dhe konfiskuar.

Më pas, me urdhër të gjykatës, në banesën e tij është bërë kontrolli, gjatë të cilit janë gjetur dhe konfiskuar një lëndë pluhuri e bardhë, një peshore digjitale me mbetje të lëndës pluhurore të bardhë dhe sende të tjera me mbetje të lëndës pluhur të bardhë.

Personi është ndaluar në komisariat dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të ngrihet.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat