30 ditë paraburgim për të dyshuarin për vrasjen në Stajkovci

Maqedonia

30 ditë paraburgim për të dyshuarin për vrasjen në Stajkovci

Më: 18 maj 2024 Në ora: 14:09
Foto ilustrim

MPB parashtroi kallëzim penal kundër L.K (66) nga Stajkovci për shkak të dyshimeve për kryerjen e veprës penale “vrasje”.

Ai dyshohet se më 14.05.2024 në shtëpinë e tij me objekt të fortë ka sulmuar vëllanë e tij dhe bashkëshorten e tij të cilët kanë humbur jetën në vendngjarje.

Pas propozimin nga prokurori për caktimin e masës së paraburgimit, gjykatësi në procedurë paraprake pranoi propozimin e Prokurorit.

Caktimi i paraburgimit tani vjen pasi që të dyshuarit i është përmirësuar gjendja shëndetësore.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat