Vritet blogeri i njohur në Shkup!

Maqedonia

Vritet blogeri i njohur në Shkup!

Më: 27 maj 2024 Në ora: 08:40
Amar Ismani

Një incident i armatosur ka ndodhur para pak minutash në Shkup, gjegjësisht në rrugën e njohur si Rruga e Plastikave.

Sipas informacioneve të para në këtë përleshje me armë ka vdekur blogeri i njohur, Amar Ismani.

Aty janë përfshirë disa persona ndërsa ka janë plagosur edhe 3.

Në vendin e ngjarjes shihen automjete të ndihmës së shpejt dhe një numër i madh i policisë.

Më shumë detaje Ministria e Brendshme do të njoftoj gjatë ditës. 

Lajmin për vdekjen e artistit e ka konfirmuar edhe vëllai i tij, Edin Ismani.

“Të Allahut jemi dhe tek ai do kthehemi Me zemër të thyer e të pikëlluar ju njoftoj se ka ndëruar jetë djali/vëllau jonë Amar Ismani. Ceremonia e varrimit do të bëhet sot me namazin e Iqindis në xhamin e Cairit, dhe pastaj te varezat në Butel”, ka shkruar vëllai i të ndjerit në Facebook.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat