Zjarri në Kërçovë, MPB publikon pamje nga intervenimi me helikopter

Maqedonia

Zjarri në Kërçovë, MPB publikon pamje nga intervenimi me helikopter

Më: 21 qershor 2024 Në ora: 18:42
Foto nga vendi i ngjarjes

MPB Maqedoni njofton se sot (21.06.2024), një helikopter Bel-412 nga Departamenti i Njësive të Aviacionit të Ministrisë së Punëve të Brendshme, pas marrjes së kërkesës nga Qendra për Menaxhim me Krizua, ka intervenuar në zjarrin në fshatin Cer të Komunës së Kërçovës.

MPB njofton se helikopteri hodhi mbi 20 tonë ujë dhe ndaloi zjarrin që do të kaplonte një pyll ahu.

Ditëve të fundit për shkak të temperaturave të larta, janë shtuar zjarret në ambiente të hapura.

Detaje tjera nuk u japen.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat