“Degjenerim total”- Stresi reagon ashpër ndaj emisionit “ku vajzat zihen për flokësh për një burrë”: Turp! Njerëz fals që nuk japin asgjë

Mediale Vip

“Degjenerim total”- Stresi reagon ashpër ndaj emisionit “ku vajzat zihen për flokësh për një burrë”: Turp! Njerëz fals që nuk japin asgjë

Më: 1 shkurt 2021 Në ora: 18:31
Andi, Tea, Stresi dhe Bearti

Opinioni publik është përfshirë nga reagime dhe diskutime të shumta lidhur me emisionin “Për’puthen”, ku vajza dhe djem shkojnë për gjetur “shpirtin binjak”.

Në fokus të mediave sociale, ditët e fundit, ishte zbulimi i lidhjes së Beart Rexhepit me Tea Trifonin, ndërkohë që kjo e fundit, doli nga emisioni e “përputhur” me Andi Shehun.

Lidhur me ngjarjen, reagoi ashpër reperi Arkimed Lushaj, i njohur edhe si Stresi.

Ai ngriti pikëpyetje për “moralin e programit të ‘Përputhen”, duke thënë se aty sheh vetëm “femra me një të folur vulgare, deri në trembje dhe të zhveshura”.

Teksa e konsideroi “trup”, Stresi shkroi se brezit të ri po i thuhet që “të zihen vajzat për flokësh për një burrë, e djemtë me grushte për një femër”.

Reagimi i plotë:

Mbasi harxhuam lotët, kaq kohë, pas telenovelave turke, ku gratë nuk ngrihen nga vendi pa mbaruar deri në fund, sot në të gjitha rrjetet sociale flitej vetëm për telenovelën “ Përputhen “ e për aktorët kryesorë, Tea, Bearti e Andi.

O Zot i madhë, e kishin basarduar gocën e botës, fjalë nuk i kishin lënë pa thënë! Dua të pyes, se unë ndoshta nuk arrij të kuptoj se cili ishte morali i këtij programi “Përputhen “?

Aty sheh vetëm një të folur vulgare nga femrat, deri në trembje…!!

Si mund të pretendojnë të gjejnë njeriun e duhur, aty brenda, ku ato me atë të folur, me atë të veshur… ose më mirë të themi të zhveshur, trembin dhe ato që janë jashtë !

Për çfarë qëllimi pikërisht në këtë situatë, kur njerëzit janë pa shpi, janë me frikën e Covid 19, ju keni mbërthyer mbas TV, me këto emisione, në të cilat përveçse një degjenerimi total, nuk kanë asnjë qëllim tjetër edukativ !

Ju, po i tregoni brezit të ri, të zihen vajzat për flokësh për një burrë, e djemtë me grushte për një femër. S’e kisha menduar të arrijmë deri këtu, çfarë po shfaqin TV- të tona..!

Çfarë vlerash paraqesin, duke ndërtuar modele e shabllone, që nuk janë për tu parë, e jo më për të marrë shembull.

Në fillim u tremba, kur Renato Mekolli filloi të thyej pjata, në emisionin Hells Kitcher, por sot dua ta falënderoj publikisht për durimin, për mënyrën si e trajtoi atë “kuzhinën e djallit”, sepse iu mësoi aq shumë gjëra atyre konkurrentëve, sa nuk kishin për të mësuar kurrë. Dhe në fund fitueses ju dha një dritë jeshile, për të ardhmen e saj në kuzhine…

Po kjo “ Përputhen “ çfarë po promovon ?!

Përveçse ato që promovojnë rrobat, të pasmet, ngjyrat e flokëve që i ndërrojnë çdo dy minuta, çfarë tjetër po promovojnë… zgjuarsinë, edukatën, kulturën, apo çfarë ?!

I bëjnë të famshme për çfarë…. çfarë bënë ?

Turp !

Për mua, mund të bëhen emisione e produksione për të rinjtë, që duan të shkëputen nga droga…për ata që duan të dalin nga tuneli i errët i jetës së tyre, po nuk po ju jepet asnjë mundësi !

Po, të paktën ata kanë të drejtë, se vërtetë janë vetja e tyre, jo njerëz falso që nuk japin asgjë ! Nuk japin asnjë mesazh për të rinjtë. I nxjerrin pastaj, i bëjnë të famshëm…VIP-a, e mbushin gazetat.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat