Serbia diskualifikohet nga gara për Eurovision

Mediale Vip

Serbia diskualifikohet nga gara për Eurovision

Më: 11 maj 2023 Në ora: 23:39
Përfaqësuesi i Serbisë

Shqipëria e cila po përfaqësohet nga këngëtarja Albina Kelmendi dhe familja e saj kanë arritur të kualifikohen në finalen e madhe të “Eurovisionit 2023”.

Ndonëse kishte kaluar në fazën e parë, sonte Serbia u diskualifikua nga gara.

Finalen nga gjysmëfinalja e dytë e kanë siguruar edhe Qiproja, Estonia, Belgjika, Austria, Lituania, Polonia, Australia, Armenia dhe Sllovenia.

Kujtojmë që Shqipëria të shtunën do të përfaqësohet me këngën “Duje”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat