Merr fund udhëtimi ikonik: Ndahet nga jeta në moshën 83-vjeçare stilisti italian Roberto Cavalli

Mediale Vip

Merr fund udhëtimi ikonik: Ndahet nga jeta në moshën 83-vjeçare stilisti italian Roberto Cavalli

Më: 12 prill 2024 Në ora: 21:35
Stilisti italian i modës Roberto Cavalli

Stilisti italian i modës Roberto Cavalli, është ndarë nga jeta në moshën 83-vjeçare, raporton agjencia e lajmeve ANSA.

Italiani vinte nga një familje artistësh. Prirja e tij për pitonët dhe printimet e mrekullueshme të kafshëve e bëri atë të dashurin e jet setit ndërkombëtar për dekada.

Cavalli kishte një shije për Ferrari , puro të majme dhe këmisha të përshtatura të zbërthyera për të ekspozuar gjoksin e tij të nxirë.

Ai zotëronte një helikopter ngjyrë vjollce dhe një vresht toskan, dhe ishte në bazë të emrit të parë me Hollywood A-listers.

Modelja suedeze Sandra Nilsson, e cila është 45 vjet më e vogël, është partnerja e tij që nga viti 2014.

Image

Ai u bë baba për herë të gjashtë vitin e kaluar kur çifti lindi një djalë.

Legjenda e industrisë së modës shpjegoi se ata do ta quanin të riun Giorgio, në nderim të babait të tij, i cili u qëllua nga nazistët gjatë Luftës së Dytë Botërore.

I lindur më 15 nëntor 1940, në Firence, qendra kryesore e përpunimit të lëkurës në Itali, Cavalli ishte i njohur për përdorimin e tij të lëkurës së stampuar dhe xhinseve elastike.

Guruja e modës themeloi kompaninë që mban emrin e tij në 1975, duke u bërë shpejt i njohur për modelet e saj me printe kafshësh.

Krijimet e saj janë të dashura nga yjet e pasur, përfshirë Kim Kardashian, Lady Gaga dhe Beyonce.

Image
Image
Image

 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat