Strategjia e guximshme e Zjarr TV: prezantueset dalin në studio pa të brendshme për të shtuar audiencën

Mediale Vip

Strategjia e guximshme e Zjarr TV: prezantueset dalin në studio pa të brendshme për të shtuar audiencën

Më: 22 prill 2024 Në ora: 23:04
Foto ilustrim

Përcillen raporte të paverifikuara që thonë se pjesërisht zhveshja bëhet në përpjekje për të rritur numrin e shikuesve në kanalin, i cili në pjesë të mëdha duket se merret me çështje të rëndësishme dhe serioze nga axhenda e lajmeve.

Një taktikë e pazakontë për të tërhequr më shumë njerëz për të parë lajmet shihet teksa prezantuesit dalin live në ajër pa të brendshme.

Mashtrimi i përdorur nga kompania mediatike shqiptare Zjarr TV sheh gra që lexojnë ngjarjet e ditës me një xhaketë ose këmishë të hapur dhe pa të brendshme. Duke qëndruar para një salle serioze të lajmeve, të ndryshme gra lexojnë lajmet pa asnjë gjurmë ironie - i vetmi dallim është se pjesë të mëdha të gjoksit të tyre janë të ekspozuara.

Image

Ato mbulojnë çështje serioze, përfshirë politikën dhe ngjarjet kryesore, dhe megjithatë çdo herë që kthehen në studio, me lajme serioze që luajnë në televizorët në sfond, prezantuesit përsëri nuk kanë të brendshme.

Në një video, e titulluar, 360° Gradë -Greta, Enki, Flavia, Eliona, e cila është kapur në krye të faqes së YouTube të kanalit në kohën e shkrimit, një montazh i katër grave, të cilat dyshohet të jenë Greta, Enki, Flavia, Eliona, shfaqet nëpër të.

Diku tjetër në kanal, një emision i rregullt sheh dy burra që flasin për ngjarjet përpara një ekrani të gjelbër me një litar të varur në plan të parë.

Image

Një imazh i disa prej grave u postua së fundmi në X, më parë Twitter, nga llogaria COLOURZ me mbishkrimin: “Prezantueset shqiptare të televizionit janë gjithmonë pa të brendshme për të rritur audiencën në Zjarr TV”.

“Kjo është shumë jo profesionale në mendimin tim,” komentoi një person. “Mund të jetë zgjedhje rehatie ose deklaratë mode,” shtoi një tjetër.

“Kjo nuk ka kuptim për mua,” tha një tjetër ndërsa një i katërt shtoi “Është bërë për të rritur vlerësimet e audiencës…” /The Daily Star

 

Image

 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat