Këngëtarja Soni Malaj shfaqet në publik e ‘maskuar’, pas arrestimit në Zvicër!

Mediale Vip

Këngëtarja Soni Malaj shfaqet në publik e ‘maskuar’, pas arrestimit në Zvicër!

Më: 19 maj 2024 Në ora: 21:08
Soni Malaj

Prej disa kohësh Soni Malaj ka preferuar që të qëndrojë larg daljeve publike. Duket se artistja është tërësisht e fokusuar te karriera, duke zgjedhur që të qëndrojë larg daljeve në publik.

Megjithatë, emri i saj nuk mund të rrinte pa u diskutuar kur disa artistë shqiptarë u arrestuan në Zvicër. Ashtu edhe si ka qarkulluar në media, Soni Malaj, Don Phenom dhe Sinan Vllasaliu janë arrestuar nga policia zvicerane.

Është raportuar nga media kosovare se artistët do të performonin në një “BajramParty”, që ishte planifikuar të mbahej me 13 prill në Zvicër. Eventi dështoi, pasi policia zvicerane ka hyrë në kontroll, duke arrestuar këngëtarët e njohur të skenës muzikore, të cilët janë mbajtur për 48 orë nga policia zvicerane.

Image

Sipas tij, gjatë kontrollit ku u arrestuan këngëtarët Sinan Vllasaliu, Soni Malaj e Don Phenom, ishin të pranishëm afro 150 policë. Por tashmë që ka kaluar 1 muaj nga incidenti, këngëtarja e ka lënë pas çfarë ndodhi dhe i është rikthyer normalitetit të saj, ka qenë paparaci ynë, ai që ka mundur të sjellë një copëz të këngëtares, nga një ditë e zakonshme në rrugët e Tiranës.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat