‘Vajzat na thërrasim mami dhe mami’, flasin dy gratë që u martuan në Tiranë

Mediale Vip

‘Vajzat na thërrasim mami dhe mami’, flasin dy gratë që u martuan në Tiranë

Më: 22 maj 2024 Në ora: 16:45
Foto ilustrim

Edlira Mara dhe Alba Ahmetaj e bënë hapin historik të shumëpritur nga komuniteti LGBTIQ+ duke kurorëzuar dashurinë e tyre në teracën e bashkisë së Tiranës.

Kjo ngjarje që shënon një hap të guximshëm në një vend ku martesat e të njëjtit seks nuk njihen ligjërisht, ka shkaktuar debat të madh.

Të ftuara në një emision televiziv, ato treguan se janë bashkë prej 14 vitesh.

Edlira dhe Alba kanë edhe dy vajza, për të cilat vazhdojnë betejën ligjore. Por si i thërrasin ato?

“Vajzat na thonë mami Edlira dhe mami Alba”, u shprehën aktivistet e komunitetit LGBTIQ në lidhjen direkte nga Tirana.

Ndiqeni të plotë intervistën me to në vijim.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat