Kush do ta fundosë Diddy? Të tjera akuza për dhunë seksuale ndaj reperit të njohur

Mediale Vip

Kush do ta fundosë Diddy? Të tjera akuza për dhunë seksuale ndaj reperit të njohur

Më: 25 maj 2024 Në ora: 22:19
Diddy

Beteja ligjorë vazhdon për reperin e njohur, Sean Combs. Vetëm disa javë pasi CNN zbuloi videon shqetësuese në të cilën Didi godet bashkëjetuesen e tij, një tjetër denoncuese ka dalë në skenë.

April Lampros ka folur për dhunën seksuale të ushtruar nga këngëtari i njohur. E gjitha ndodhi në vitin 1994, koha kur Lampros aspironte të bëhej modele e njohur dhe për të cilën Diddi i kishte premtuar një të ardhme në atë industri. Diddi i shkruante shpesh letra urimi, kartolina dhe e ftonte atë për festime të ndryshme.

Por sjellja e Diddit po ndryshonte me kohën. Ai po bëhej akoma më agresiv duke çuar edhe në përdhunim ndaj April Lamprosa. Ajo tha se, reperi përdori tërë fuqinë e tij për të kontribuar në të ardhmen e modeles. Por një ndodhi e shëmtuar ndodhi pranë një Garazhi në New-York. Diddi e detyroi të kryente marrëdhënie seksuale me dhunë dhe veprime të tjera jo etike.

Lampros thotë se tërë kohën afër Diddit ka qenë një ferr. Ajo u mundua të shpëtonte pas një lidhje disa vjeçare me të. Kur ndarja nga këngëtari po bëhej zyrtare, Diddi e dhunoi modelen dhe të gjitha këto në periudhën kur reperi i njohur ishte në një marrëdhënie me këngëtaren e njohur Jenifer Lopez.

Abuzimi me Kesie Ventura është një përsëritje për Sean Combs. Në një postim në rrjetin social Instagram, Ventura bëri deklaratën e saj të parë këtë javë duke theksuar: Dhuna e vazhdueshme është çështja. Më ndryshoi personalitetin tim në diçka që nuk e kisha menduar kurrë.

Avokatë dhe ekspertë ligjorë shprehen për CNN se pak gjasa ka që Diddi të dënohet, për shkak të mangësive në precedentet e mëparshëm për të dënuar artistët e njohur.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat