“Emrin Kosovë ia kemi falë Serbisë, ne jemi Shqipëri”, thotë Shemi

Mediale Vip

“Emrin Kosovë ia kemi falë Serbisë, ne jemi Shqipëri”, thotë Shemi

Më: 20 qershor 2024 Në ora: 22:32
Shemsi Krasniqi

Këngëtari Shemsi Krasniqi ka theksuar se është gjithmonë pro bashkimit të Kosovës dhe Shqipërisë dhe sipas tij tashmë jemi bashkuar.

Ai ka thënë se emri Kosovë i është falur Serbisë dhe se shqiptarët e Kosovës janë pjesë e Shqipërisë.

“Emrin Kosovë ia kemi falë Serbisë, ne jemi Shqipëri, s’njoh tjetër.

Nuk o problem me pasë pasaportën e Shqipërisë, qetash ia dërgoj Ramës ma bën. Por nuk domethënë asgjë pasaporta”, ka thënë Shemi.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat