5 kura naturale për të larguar dhimbjen e gjunjëve menjëherë

Mjekësi alternative

5 kura naturale për të larguar dhimbjen e gjunjëve menjëherë

Më: 11 janar 2021 Në ora: 15:17
Ilustrim

A keni dhimbje gjuri? Atëherë më poshtë do të gjeni disa produkte natyrale që largojnë dhimbjen menjëherë. Shikoni se cilat janë këto.

1. Vaji i kokosit;

Ky vaj i kokosit ka veti të shumta anti-inflamatore që ndihmojnë për të trajtuar dhimbjen në këmbët e juaja. Masazhojeni këtë vaj në gjunjët tuaj dhe shikoni se si do të keni lehtësim të menjëhershëm.

2. Limoni;

Limoni është i pasur me acidin citrik që mund të ndihmojë në largimin e dhimbjës së gjunjëve tek personat që vuajnë nga artriti.

3. Vaj ulliri;

Vaji i ullirit trajton dhimbjen e gjunjëve dhe gjunjët e enjtur. Masazhoni këtë vaj në këmbët e juaja për disa minuta dhe do të vëreni lehtësim të menjëhershëm.

4. Turmerik;

Turmeriku apo kurkuma ka veti të shumta anti-inflamatore, që mund të ndihmojnë në dhimbjen e gjunjëve.

5. Lëngu i rrushit;

Lëngu i rrushit është i njohur për të ndihmuar në dhimbjen e gjunjëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat