Sekreti i dhëmbëve të shëndetshëm, tumeriku!

Mjekësi alternative

Sekreti i dhëmbëve të shëndetshëm, tumeriku!

Më: 11 janar 2021 Në ora: 21:04
Foto ilustrim

Shafran i Indisë ose tumeriku është një erëz që duket se ka përdorime dhe përfitime të pafundme, përfshirë ketu dhe shëndetin tuaj oral. Ekzistojnë tre mënyra kryesore në të cilat përdorimi i rregullt i shafranit të Indisë mund të përmirësojë shëndetin tuaj të gojës:

Kanceri i gojës: Tumeriku ka veti të caktuara që mund t’i japin fund rritjes së disa qelizave kancerogjene.

Dhimbja e dhëmbëve: Vetitë antibakteriale në shafran i Indisë mund të luftojnë kundër dhimbjeve të dhëmbëve dhe të mbrojnë nga infeksioni.

Problemet me mishrat e dhëmbëve: Kombinimi i vetive anti-bakteriale, anti-inflamatore dhe antifungale të tumerikut mbrojnë dhe qetësojnë mishrat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat