Plazhin e kemi pas dere. 10 receta uji detox për të sheshuar barkun

Mjekësi alternative

Plazhin e kemi pas dere. 10 receta uji detox për të sheshuar barkun

Më: 9 shkurt 2021 Në ora: 16:59
Ilustrim

Me siguri keni dëgjuar për ujin detox që së fundmi është kthyer në trend më shumë se kurrë sidomos në SHBA. Në thelb uji detox është një pije e madhe me akull dhe fruta, perime, apo aroma që pihet gjatë ditës dhe ka shumë përfitime për trupin. Përgjithësisht e mira është që nëse vendosni të bëni ujë detox të zgjidhni frutat dhe perimet e sezonit.

Si ta realizoni ujin detox?

Lani mirë frutat ose perimet, madje nëse mundeni lajini me pak sodë buke. Prijini në feta të holla dhe të vogla, ndërsa gjethet aromatizuese lërini në formën që kanë. Futini në ujë dhe lërini në frigorifer për të paktën 2 orë që elementët të bashkohen. Pijeni brenda 1 dite dhe rinovojeni të nesërmen.

Më tej ju rendisim 10 ide për të realizuar ujin tuaj detox…

Portokall, boronicë dhe ujë

Ginger dhe limon, kombinim perfekt për ata që duan të humbin kile.

Luleshtrydhe dhe borzilok, receta e zgjimit dhe energjisë

Mollë dhe kanellë, receta për ata që kanë probleme inflamacioni

Kivi dhe pjeshkë, receta për eleminim toksinash

Anans dhe ujë, receta për ndihmë me eleminimin e celulitit

Limon dhe kastravec, receta për pastrimin e sistemit tretës

Selino, karrotë dhe trumzë, receta për të ndihmuar me nxirjen e trupit gjatë verës

Çaj jeshil i kombinuar me ujë detox

Ujë detox me lëng thupre, ndihmon në eleminimin e ujit të tepërt nga organizimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat