Pija e fuqishme që ‘shkatërron’ celulitin

Mjekësi alternative

Pija e fuqishme që ‘shkatërron’ celulitin

Më: 3 tetor 2021 Në ora: 22:33
Foto ilustrim

Depozitat e celulitit mund të lehtësohen me një pije shumë të shijshme që do të pastrojë trupin, do ta heqë atë nga uji i tepërt dhe do t’ju japë energji.

Aronia është një super-frutë shumë e dobishme për shëndetin e njeriut dhe një kurë për shumë sëmundje, të tilla si lehtësimi i dhimbjeve të kokës dhe migrenës, ulja e presionit të lartë të gjakut, ndikimi i dobishëm në stomak dhe zorrët, ndalimi i diarresë, përmirësimi i imunitetit të trupit dhe parandalimi i zhvillimit të viruseve dhe baktereve infeksionet.

Në botë, ka gjetur përdorim të madh, veçanërisht në industrinë farmaceutike, për përgatitjen e preparateve për trajtimin e presionit të lartë të gjakut, arteriosklerozës, sëmundjeve neurologjike, për të përmirësuar kujtesën etj.

Përbërësit për një pije:

2 lugë lëng aronia

0.5 dl lëng panxhari

0.5 dl ujë i gazuar

Përgatitja:

Përziejini të gjithë përbërësit dhe pini lëngun në mëngjes dhe do të rigjeneroni plotësisht trupin tuaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat