Lëngu që ju ndihmon të zhbllokoni arteriet

Mjekësi alternative

Lëngu që ju ndihmon të zhbllokoni arteriet

Më: 31 tetor 2021 Në ora: 14:17

Stili jo i shëndetshëm i jetës është arsyeja kryesore për vdekjen e më shumë se 2500 njerëzve çdo ditë në SHBA. Ata zakonisht vdesin nga sulme në zemër ose goditje në tru dhe statistikat tregojnë se një në tre vdekje shkaktohet nga sëmundje kardiovaskulare.

Ushqimet e përpunuara dhe të yndyrshme krijojnë depozita dhjami në enët e gjakut që shkaktojnë arteriet e bllokuara, duke krijuar kështu probleme kardiovaskulare. Nëse jeni një nga “viktimat” e jetës jo të shëndetshme, atëherë receta e mëposhtme duhet të përfshihet në jetën tuaj të përditshme në mënyrë që të pastroni trupin tuaj nga toksinat dhe të hiqni dhjamin nga enët tuaja.

Merrni një filxhan lëng domate të shtrydhur, 1 lugë xhenxhefil të bluar, 1 spec djegës ose një lugë çaji piper, ¼ filxhan lëng limoni dhe 2 kërcej selino.

Përziejini në një blender të gjithë përbërësit së bashku, nga të cilët do të merrni një sasi prej një filxhani. Pijeni lëngun midis vakteve. Mund të konsumoni deri në 3 gota në ditë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat