Ananas, mjaltë dhe uthull molle për të larguar fryrjen e barkut

Mjekësi alternative

Ananas, mjaltë dhe uthull molle për të larguar fryrjen e barkut

Më: 21 shkurt 2022 Në ora: 00:28
Foto ilustrim

Fryrja e stomakut zakonisht ndodh pasi keni ngrënë ushqim të cilin sistemi tretës ka problem ta tresë. Pra, disa ushqime janë më problematike për sistemin e tretjes, ndërkaq konsumimi i tepërt mund të shkaktojë edhe dëme tjera.

Shumica e njerëzve mund ta kenë përjetuar fenomenin e barkut të fryrë gjatë festave të fundvitit, shumica prej të cilëve tani duan ta formësojnë trupin.

Ekspertët e nutricionit thonë se janë katër ushqime dhe pije që ndihmojnë në ndalimin e fryrjes së barkut dhe gazrave.

Ananasi

Ananasi përmban një enzimë të quajtur bromelain, e cila ndihmon në sistemin e tretjes. Kjo enzimë ndihmon në tretjen e proteinës në stomak.

Mjalti

Mjalti është mënyrë më e mirë për t’i zbutur dëmet e sistemit të tretjes, dhe e bën duke e neutralizuar acidin.

Uthulla e mollës

Uthulla e mollës mund të ndihmojë në aktivizimin e enzimave të stomakut që kërkohen për tretje normale. Nivele te ulëta të këtyre enzimave mund të shkaktojnë probleme të tretjes, refluks gastrik dhe gazra.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat