E preferojnë edhe mjekët: Lëngu më i fortë se ilaçet kundër kolesterolit dhe dhjamit

Mjekësi alternative

E preferojnë edhe mjekët: Lëngu më i fortë se ilaçet kundër kolesterolit dhe dhjamit

Më: 8 mars 2022 Në ora: 23:52
Foto ilustrim

Kjo recetë është e përgatitur në mënyrë që të ndihmojë në procesin e uljes së nivelit të kolesterolit dhe shkrirjes së dhjamit në një periudhë të shkurtë kohore. Për efektin pozitiv të recetës flasin edhe mjekët dhe fakti se edhe ata jua preferojnë këtë recetë pacientëve të tyre.

Të gjithë përbërësit janë të shëndetshëm dhe ndihmojnë trupin në luftën kundër sëmundjeve dhe në kombinim me përbërësit e tjerë janë aleatë të hatashëm në shkatërrimin e kolesetrolit dhe yndyrave.

Përbërësit: - 2 l ujë të filtruar; - 2 majdanozë të freskët; - 3 limonë. - sodë e bukës.

Përgatitja: Pastroni limonin me sodë të bukës për të hequr qafe papastërtitë. Së pari vloni ujin dhe e lini të ftohet.

Copëtoni limonin dhe majdanozin, më pas shtoni ujin. Mbuloni enën dhe e futni në frigorifer. Përziejeni pijen dhe e hidhni në kavanoz apo shishe ditën që vijon. Pini 100 g në ditë të këtij lëngut të shëndetshëm.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat