Ja si ta përdorni sodën e bukës për të hequr plasaritjet e këmbëve

Mjekësi alternative

Ja si ta përdorni sodën e bukës për të hequr plasaritjet e këmbëve

Më: 8 maj 2022 Në ora: 08:05
Foto ilustrim

Uji i ngrohtë me sodë buke mund të jetë zgjidhje për ju nëse doni të hiqni lëkurën e vdekur nga këmbët.

Megjithatë, kjo metodë nuk do t’i ndihmojë të gjithë: soda e bukës mund të jetë irrituese dhe madje mund të thajë lëkurën. Ata që kanë lëkurë të ndjeshme ose alergji duhet të shmangin këtë spa për këmbë.

Për të bërë këtë, shtoni 2-3 lugë gjelle sodë buke në një enë të tellë me ujë të ngrohtë dhe mbajini këmbët aty për 10-20 minuta.

Aplikoni shumë hidratues pas kësaj procedure.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat