Këto janë sëmundjet që shëron vaji me kripë

Mjekësi alternative

Këto janë sëmundjet që shëron vaji me kripë

Më: 21 qershor 2022 Në ora: 23:16
Foto ilustrim

Ekziston një përzierje e thjeshtë e cila ndihmon në lehtësimin e të gjitha dhimbjeve të osteoporozës dhe pas përdorimit të saj nuk do të ndjeni dhimbje për disa vjet.

Për përgatitjen e kësaj recete ju duhet një përzierje me vaj perimesh të parafinuar dhe kripë dhe të masazhoni pjesën e qafës dhe shpatullat.

Përbërësit e kësaj recete janë; 10 lugë kripë dhe 20 lugë vaj (ulliri ose luledielli). Në fillim përzieni vajin dhe kripën mirë dhe vendoseni në një shishe qelqi, aty lerëni për disa ditë.Përbërjen çdo mëngjes masazhoni pjesën e qafës dhe shtyllën kurrizore rreth 2-3 minuta në fillim. Pas përfundimit fshijeni qafën dhe shpatullat me peshqir të lagur dhe të ngrohtë.

Çdo ditë rrisni kohëzgjatjen e masazhit për 2-3 minuta

Këtë masazhë duhet t’a aplikoni për 10 ditë, pas 8-10 procedurash ju do të vini re ndryshime rrënjësore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat