Largon kolesterolin, 1 lugë nga ky përbërës do t'ju japë rezultate të mrekullueshme

Mjekësi alternative

Largon kolesterolin, 1 lugë nga ky përbërës do t'ju japë rezultate të mrekullueshme

Më: 20 shtator 2022 Në ora: 11:10
Foto ilustrim

Nëse fillojmë të konsumojmë ushqime të pasura në kolesterol atëherë do të mbushim trupin me yndyra që do mund të jenë fatale.

Një shembull i qartë i kësaj është presioni i lartë i gjakut. Prandaj ne sot ju propozojmë një recetë me përbërës tërësisht natyralë për të luftuar yndyrat dhe kolesterolin e lartë.

Përbërësit:

-4 limona

-pak xhenxhefil

-4 thelpi hurdhra

-2 litra ujë

Metoda e përgatitjes:

Lani mirë limonët dhe prijini ato në copa të vogla. Pastroni dhe thelpinjtë e hurdhrave. Në një blender shtoni ujin, xhenxhefilin, hurdhrat dhe lëngun e 4 limonave. Trazojini mirë.

Nëse e konsumoni këtë tre herë në javë, rezultatet do të jenë të dukshme brenda një kohe të shkurtër,do t’iu jemi mirenjohes nese do te na ndihmonit që të mirmbajmë faqen vetëm duke shtypur(mbi foton) që ndodhet më poshtë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat