Samsung prezanton serinë e re A, konkurron me S21

Mobile

Samsung prezanton serinë e re A, konkurron me S21

Më: 18 mars 2021 Në ora: 17:36
Foto ilustrim

Telefonat e rinj me seri A nuk janë aspak inferiorë ndaj modeleve më të lmira me çmim të lartë.

Ndërsa seritë S me çmim të lartë nga Samsung përfaqësojnë majën e prodhuesit, telefonat inteligjentë të serive A janë rregullisht ndër telefonat më të shitur në të gjithë botën.

Me Samsung Galaxy A52, Galaxy A52 5G dhe Galaxy A72, Samsung tani ka azhurnuar serinë e saj A. Nëse shikoni specifikimet, vështirë se ka ndonjë arsye për të hedhur sytë drejt pajisjeve S21 dukshëm më të shtrenjta.

Çfarë ka te re?

Të tre telefonat inteligjentë të paraqitur të serisë A kanë një ekran AMOLED me një ritëm të rifreskuar të rritur dhe një funksion gjithnjë të ndezur. Të gjitha pajisjet janë të mbrojtura nga uji dhe pluhuri në përputhje me IP67.

Image

Për sa i përket kamerës, 3 pajisjet e serisë A janë të pajisura me një kamerë kryesore 64 MP. Kamera selfie 32 MP është e integruar gjithashtu në të tre telefonat inteligjentë të serive A. Nuk ka ndryshime as në softuer.

 

Dallimet midis A52, A52 5G dhe A72

E para dhe më e rëndësishmja, ndryshimet mund të gjenden në lidhjen dhe madhësinë e pajisjes. A52 5G është, për shembull, i vetmi telefon inteligjent në serinë A që mund të komunikojë me rrjetin e së ardhmes.

Image

Ndërsa A52 dhe A52 5G janë nga jashtë identik, A72 është pak më i madh, i cili gjithashtu reflektohet në kapacitetin e baterisë.

Galaxy A72 është gjithashtu pajisja e vetme e serisë A që ka një lente telefoto me zmadhim optik. Të dy telefonat inteligjentë A52 kanë ndërtuar në një sensor thellësie në vend të lentes telefoto.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat