iPhone 13: Rrjedhja e re tregon kamerë më të madhe nga ky telefon inteligjent

Mobile

iPhone 13: Rrjedhja e re tregon kamerë më të madhe nga ky telefon inteligjent

Më: 19 prill 2021 Në ora: 00:34
iPhone 13

Brezi i ardhshëm i iPhone duhet të jetë i pajisur me thjerrëza më të mëdha kamerash.

iPhone tjetër do të ketë një kamerë shumë më të madhe në pjesën e pasme. Kjo është ajo që thonë të paktën 2 rrjedhje aktuale që i referohen planeve për gjeneratën e ardhshme të iPhone.

YouTuber nga EverythingApplePro gjurmoi iPhone 13 Pro Max dhe zbuloi se 3 lentet e kamerës së kamerës kryesore janë më të mëdha se sa është rasti me iPhone 12 Pro Max.

Kjo gjithashtu përkon me parashikimet e analistit të besueshëm të Apple Ming-Chi Kuo. Prandaj, kamera e gjeneratës së re të iPhone do të mbështetet në një sensor më të madh dhe lente më të mëdha.

Një sensor më i madh mund të thithë më shumë dritë dhe të tregojë pikat e tij të forta sidomos në kushte të dobëta të ndriçimit dhe natën. Përveç kësaj, fotot mund të riprodhojnë më shumë detaje falë sensorit më të madh dhe zhurma e figurës gjithashtu do të zvogëlohet.

Në të njëjtën kohë, blog-u i teknologjisë MySmartPrice mori interpretime të iPhone-ve të ardhshëm. Nëse rrjedhjet janë të sakta, modeli standard do të pajiset me një aparat fotografik të dyfishtë të rregulluar në mënyrë diagonale.

Dizajni mbetet i njëjtë

Përveç ndryshimeve në kamerë, nuk duhet të ndryshojë shumë në dizajnin e gjeneratës së ardhshme të iPhone. Apple ndoshta do të mbajë pamjen themelore të serisë iPhone 12.

Dhe është ende e paqartë se cili do të jetë emri i gjeneratës së ardhshme të iPhone. Siç dihet, 13 konsiderohet një numër i pafat dhe mund të jetë faktori vendimtar për të gjetur një emër tjetër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat