Samsung njofton se do të riemërtojë divizionin që merret me celularë dhe tabletë

Mobile

Samsung njofton se do të riemërtojë divizionin që merret me celularë dhe tabletë

Më: 12 dhjetor 2021 Në ora: 23:11
Foto ilustrim

Procesi i riorganizimit të korporatës i kryer nga Samsung javët e fundit ka kulmuar me ndryshimin e emrit të divizionit që merret me zhvillimin e telefonave inteligjentë dhe tabletëve.

Sipas mediave të huaja, më parë i njohur si Samsung Mobile Communications, tani divizioni do të quhet Samsung MX, që do të thotë Mobile eXperience.

Siç thuhet më tej, ndryshimi në fjalë është bërë realitet dhe emri i ri do të përdoret për të gjitha komunikimet zyrtare të kompanisë.

Emri Samsung MX shërben për të theksuar drejtimin e ri të marrë nga kompania në lidhje me celularin, i cili është një fokus më i madh në përvojën e përdoruesit, shërbimet dhe ekosistemin.

Duke përkuar me këto deklarata, Samsung ka njoftuar gjithashtu se do të rikthehet në CES në Las Vegas 2022, i cili fillon më 4 janar të ardhshëm, pas një mungese dyvjeçare për shkak të një pandemie.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat