Apple do të zbulojë iPhone 14 më 13 shtator?

Mobile

Apple do të zbulojë iPhone 14 më 13 shtator?

Më: 22 maj 2022 Në ora: 09:15
Foto ilustrim

Është një ditë që shumë fansa të Apple në mbarë botën e presin me padurim çdo vit – dhe tani data e lansimit për iPhone 14 mund të jetë zbuluar më në fund.

Kjo pasi që faqja e përqendruar në Apple, iDropNews, pretendon se smartfoni i ardhshëm kryesor i Apple do të zbulohet më 13 shtator.

Ndërsa Apple ende nuk e ka konfirmuar ose mohuar këtë informatë, data do të përshtatet mirë me lansimet e mëparshme të iPhone, të cilat zakonisht ndodhin të martën në mes të shtatorit.

iDropNews citon ‘burimet e veta’ dhe pretendon se Apple ka ‘diçka të planifikuar’ për 13 shtator.

Në këtë ngjarje, Apple ka të ngjarë të lansojë katër iPhone të rinj, sipas iDropNews – iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro dhe iPhone 14 Pro Max. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat