Rrjedhin specifikat e telefonit të ri iQOO 11 – do të ketë ekran QHD AMOLED

Mobile

Rrjedhin specifikat e telefonit të ri iQOO 11 – do të ketë ekran QHD AMOLED

Më: 31 tetor 2022 Në ora: 23:12
iQOO 11

Në një seri tjetër të zbulimeve të specifikave të iQOO 11, informatori i njohur Digital Chat Station ndau më shumë detaje kyçe për telefonin e ardhshëm kryesor të iQOO.

Postimi origjinal u fshi më vonë edhe pse ne ende arritëm të mbulonim specifikat e rrjedhura.

GSM Arena raporton se iQOO 11 pritet të debutojë me një ekran AMOLED me burim nga Samsung me rezolucion QHD dhe një shpejtësi rifreskimi 144Hz me zbehje PWM 1440Hz.

Telefoni do të sjellë gjithashtu çipin Snapdragon 8 Gen 2 që ende nuk është publikuar, deri në 16 GB RAM memorie dhe 512 GB hapësirë të përgjithshme UFS 4.0.

iQOO 11 pritet të ketë një bateri të madhe (të paktën 5,000 mAh) me mbështetje për karikim të shpejtë prej 100 W.

Reklama

Pajisja do të sjellë gjithashtu “motorë” linearë të dyfishtë me bosht X, një kamerë kryesore 50MP, një kapëse ultra të gjerë 13MP dhe një lente telefoto 13MP.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat