Asus prezanton ROG Phone 6 Diablo Immortal Edition

Mobile

Asus prezanton ROG Phone 6 Diablo Immortal Edition

Më: 18 nëntor 2022 Në ora: 21:42
Asus

Asus prezantoi serinë e saj ROG Phone 6 me Snapdragon 8+ Gen 1 në korrik përpara se të lëshonte një version Dimensity 9000+ në serinë ROG Phone 6D në tetor.

Më vonë arriti një ROG Phone 6 Batman Edition me tematikë të veçantë dhe tani Asus po bashkëpunon me Blizzard Entertainment në një Diablo Immortal Edition ROG Phone 6.

Diablo Immortal ROG Phone 6 sjell një logo ekskluzive Aura RGB me grafikë Diablo Immortal dhe një ngjyrë gjysmë mat Hellfire Red në pjesën e pasme. Asus e zgjeroi personalizimin në softuer ku merrni një tematikë ekskluzive Diablo, me ikona, animacione dhe efekte zanore, raporton GSM Arena.

Telefoni vjen me Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 së bashku me 16GB RAM LPDDR5 dhe hapësirë ruajtëse UFS 3.1 prej 512GB.

ROG Phone 6 Diablo Immortal vjen në një kuti të veçantë që i ngjan kubit Horadic, i cili duhet të jetë i njohur për fansat e serisë. Brenda është një kuti më e vogël e kuqe në formë si një element legjendar në lojë – copëza Worldstone.

Ekziston një rrotull e veçantë harte e botës së Sanctuary, si dhe një pishtar i lehtë i Mbretit Fahir. Blerësit marrin gjithashtu një këllëf me edicion të kufizuar Shield Blessing Aero Case dhe një mjet të posaçëm për nxjerrjen e kartës SIM me emblemë Diablo.

ROG Phone 6 Diablo Immortal Edition do të jetë në dispozicion nga sot në dyqanin Asus Online dhe shitësit partnerë. Çmimi do të konfirmohet kur të hapen porositë paraprake. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat