Google Contacts për Android shton një skedë tjetër me “Highlights”

Mobile

Google Contacts për Android shton një skedë tjetër me “Highlights”

Më: 26 dhjetor 2022 Në ora: 14:51
Google Contacts

Përveç ikonës së re, Google Contacts ka parë mjaft ndryshime gjatë vitit që po e lëmë pas, dhe më e fundit është një skedë e re “Highlights”.

“Highlights” shfaqet midis “Kontakteve” dhe “Fix dhe manage” në shiritin e poshtëm te “Material You”. Nën fushën e kërkimit, ju merrni një rrjet të “Të preferuarat” që përshtaten me katër ikona me radhë. Është më e dendur se skeda “Të preferuarat” e aplikacionit “Telephone” dhe mund të “Shtosh” shpejt të reja nga këndi i sipërm djathtas.

Kjo pasohet nga “Recently”, e cila është një listë me dy skeda që fillon me “View recently”. Çdo kontakt shoqërohet nga një datë dhe menyja e tejmbushjes ju lejon të pastroni historinë. “Added recently” përfundon listën dhe është pjesa më e dobishme e kësaj ndërfaqeje të re, shkruan 9to5google.

Me këtë ndryshim, i cili doli së fundmi, Google Contacts është tani një aplikacion me tre skeda që përmban gjithashtu një sirtar navigimi në pamjen e listës kryesore. Aplikacioni po bëhet pak i zënë.

“Fix & manage” për të nxjerrë në pah mjete të ndryshme që ofron aplikacioni ishte një shtesë e mirë, por nuk është e qartë nëse kërkon një qasje të tërë skedash.

Nëse ka ndonjë gjë, rrjeti i kontakteve të reja thjesht duhet të shtohet në krye të listës kryesore dhe të zëvendësojë listën e të preferuarave, ndërsa seksioni “Të fundit” mund të shkojë në skedën ekzistuese “Menaxho”.

Thënë kështu, teorikisht, kjo skedë e re “Highlights” mund të jetë mënyra kryesore se si njerëzit përdorin Google Contacts. 

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat