Samsung Galaxy S23 vjen me një procesor të personalizuar Snapdragon

Mobile

Samsung Galaxy S23 vjen me një procesor të personalizuar Snapdragon

Më: 28 janar 2023 Në ora: 18:02
Foto ilustrim

Viti sapo ka filluar dhe me të edhe beteja për titullin “Celulari më i mirë i 2023”.

Ndërsa OnePlus 11 tashmë është lansuar në Kinë, Samsung pritet të prezantojë linjën Samsung Galaxy S23 javën e ardhshme, më 1 shkurt, shkruajnë mediat e huaja.

Në këtë drejtim, deri tani, ne jemi shumë të njohur me shumë nga veçoritë e reja që gjiganti korean i teknologjisë do të ofrojë.

Për shembull, shumica e zbuluesve prisnin prej kohësh që ky lloj Samsung për vitin 2023 të fuqizohej nga një version i personalizuar i çipit Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2.

Tani, megjithatë, konfirmimi më i besueshëm i këtij fakti vjen drejtpërdrejt nga këshilltari i shquar i teknologjisë Roland Quandt.

Në një postim në Twitter, ky i fundit ndau një imazh që tregonte markën “Snapdragon 8 Gen 2 për Galaxy”.

Duhet të theksohet se “përmirësimet në letër” nuk përkthehen domosdoshmërisht në performancën e jetës reale.

Megjithatë, më e rëndësishmja, Galaxy S23 i këtij viti do të mundësohet ekskluzivisht nga çipat Snapdragon të Qualcomm.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat