Telefoni i ri Sony Xperia ka një dizajn të veçantë

Mobile

Telefoni i ri Sony Xperia ka një dizajn të veçantë

Më: 14 shkurt 2023 Në ora: 23:55
Foto ilustrim

Sony po përgatitet të zbulojë së shpejti një telefon të ri, të quajtur Xperia 1 V, dhe ndërkohë kemi një shans për të parë se si duket pajisja falë rendereve të reja.

Me sa duket, Sony nuk do të ndryshojë shumë kur bëhet fjalë për dizajnin e nënshkrimit të Xperia, siç tregojnë fotot e zbuluara së fundmi dhe paraqitjet më të fundit të telefonit.

Sony do të ndryshojë pak fryrjen për modulin e kamerës në modelin Xperia 1 V, kështu që nuk do të ketë kamera ToF dhe sensor RGB IR, që kishte modeli Xperia 1 IV. Kanë mbetur tre sensorë të mëdhenj, njëri prej të cilëve është një periskop.

Kur bëhet fjalë për veçoritë e harduerit, Xperia 1 V do të jetë pak më i shkurtër dhe më i ngushtë se Xperia 1 IV i modelit, por do të ruajë ekranin 6.5 inç.

Priten kamerat telefoto kryesore 12MP dhe periskopi 12MP, ndërsa sensori ultra i gjerë do të ketë 48MP. Një kamerë selfie 12 MP do të mbetet në pjesën e përparme.

Sipas thashethemeve të mëparshme, telefoni Sony Xperia 1 V duhet të përdorë çipin Snapdragon 8 Gen 2. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat