E pabesueshme se si përfundon lufta e tigrit dhe ariut

Ndryshe

E pabesueshme se si përfundon lufta e tigrit dhe ariut

Më: 30 nëntor 2020 Në ora: 10:13
Lufta e tigrit dhe ariut përfundon paqësisht

Një video magjepsëse u xhirua nga udhëzuesi Arpit Pareh në Todoba Andhari Tiger Reserve në Indi, e cila tregon dy grabitqarë që përballen pranë liqenit.

Më në fund, pas një beteje rraskapitëse, kafshët vendosën të hiqnin dorë dhe të largoheshin nga njëra-tjetra.

Ishte një betejë unike dhe tregon sesa e vështirë mund të jetë jeta në pyll.

Pamjet:

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat