Ky është 5-vjeçari më i gjatë në botë

Ndryshe

Ky është 5-vjeçari më i gjatë në botë

Më: 14 janar 2021 Në ora: 15:18
Karan Singh

Quhet Karan Singh. Është 170 cm i gjatë dhe sapo ka mbushur 5 vjeç. I mituri “gjigant” u fut në Librin Gines të Rekordeve Botërore në vitin 2008 duke qenë fëmija më i rëndë dhe më i gjatë në botë për moshën e tij.

Që atëherë rritja e pabesueshme e djalit indian ka treguar shenja ngadalësimi por sërish vazhdon.

Sipas Sanjay, babait të tij , Karan ka lindur 63cm i gjatë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat