9-vjeçari është njeriu më i paguar nga Youtube

Ndryshe

9-vjeçari është njeriu më i paguar nga Youtube

Më: 25 janar 2021 Në ora: 08:15
Ryan Kaji

Ryan Kaji, nga Teksasi është një djalë 9 vjeç dhe është ai që kryeson në listën e personave më të paguar të YouTube për vitin 2020, sipas një liste të publikuar nga Forbes.

Ai ka arritur të fitojë plot 29.5 milion dollarë këtë vit. Kanali i tij në YouTube, i quajtur ‘Ryan World’ ka rreth 41.7 milion subscribers.

“Ai është i famshëm për të ashtuquajturat video unboxing, në të cilat bën reveë për lodra të ndryshme. I vogli ka një linjë me lodra, çanta shpine, pastë dhëmbësh, etj- në Target, Amazon dhe Walmart nga të cilat fitoi 200 milion dollarë vitin e fundit.”-shkruan Forbes.

Me 12.2 miliardë shikime, kanali i tij është i famshëm për review e videove dhe lodrave, çpaketimet e tyre, si dhe eksperimentet shkencore DIY. Sakaq, nuk mungojnë as videot edukative për fëmijët se si të lajnë dhëmbët dhe gjëra të tjera nga historia dhe gjeografia.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat