Peshkatari gjen një peshkaqen të vogël me ‘fytyrë njerëzore’

Ndryshe

Peshkatari gjen një peshkaqen të vogël me ‘fytyrë njerëzore’

Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 21:49
Peshkaqeni

Një peshkaqen me një ‘fytyrë njerëzore’ hutoi një peshkatar që e gjeti atë të dielën në brigjet e ishujve lindorë të Sunda të Vogël në Indonezi.

Krijesa e çuditshme u gjet nga Abdullah Nuren, i cili aksidentalisht kapi një peshkaqen shtatzënë gjatë peshkimit, i cili u ngatërrua në rrjetë dhe vdiq. Abdullahu vuri re se ajo mbante tre peshkaqenë të vegjël.

Kur hapi barkun, kishte dy peshkaqenë të vegjël, por i tretë u dallua më shumë, ishte i pazakontë. Ai kishte dy sy të mëdhenj të rrumbullakët nën hundën e tij, pretendon peshkatari.

Në video, Abdullah vendos peshkaqenin në një kuti letre dhe e vendos atë në një pozicion ‘ulur’ aty ku i duket barku.

Peshkaqeni ka sytë poshtë hundës së theksuar, jo anash.

Kur hapin gojën ndiheni sikur një fytyrë njerëzore po ju shikon.

Ekspertët pretendojnë se pamja e saj unike mund të jetë rezultat i një gjendje të rrallë, dmth një defekti të lindur.

Peshkatari mori peshkaqenin në shtëpi.

“Shtëpia ime është e mbushur me njerëz që duan të shohin një peshkaqen. Shumë njerëz duan ta blejnë, por unë do ta kursej në vend të kësaj. Mendoj se do të më sjellë lumturi”, thotë Abdullah.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat