U dhanë për birësim familjeve të ndryshme, historia prekëse e binjakeve që u ribashkuan pas 36 vitesh

Ndryshe

U dhanë për birësim familjeve të ndryshme, historia prekëse e binjakeve që u ribashkuan pas 36 vitesh

Më: 20 prill 2021 Në ora: 15:13
Molly Sinert dhe Emily Bushnell

Dy vajza binjake nga Koreja e Jugut u ndanë në lindje dhe u dhanë për birësim dy familjeve të ndryshme në SHBA.

Ato të dy u rritën dhe vetëm kohët e fundit mësuan për ekzistencën e një motre binjake. Së fundmi, ato u panë për herë të parë, në ditëlindjen e tyre të 36-të.

As Molly Sinert dhe as Emily Bushnell nuk dinin për të kaluarën e tyre, por diçka i bëri ato papritur të fillojnë ta kërkojnë atë, madje edhe duke bërë teste të ADN-së.

Në moshën 36-vjeçare, ato u befasuan kur mësuan se ishin adoptuar dhe madje kishin një motër binjake. Edhe për të festuar ditëlindjen e tyre, ato u shfaqën për herë të parë ballë për ballë njëra-tjetrës.

Nuk dihet pse ato u ndanë pas lindjes, por sidoqoftë, u dhanë për birësim disa muaj më vonë në dy familje amerikane, një në Florida dhe një në Pensilvani.

Testet e ADN-së të kryera në mënyrë të pavarur nga dy vajzat muajin e kaluar treguan se ato ishin adoptuar. Të dy binjaket filluan të komunikonin, duke shkëmbyer histori dhe foto.

Ata u takuan për herë të parë në 29 mars, ditën kur ato mbushën 36 vjeçe, për të festuar ditëlindjen së bashku për herë të parë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat