Kroati vozit me veturë pa goma

Ndryshe

Kroati vozit me veturë pa goma

Më: 6 maj 2021 Në ora: 15:04
Vetura

Diçka e tillë është parë shumë rrallë.

Në një seri shkeljesh të trafikut, policia kroate ndaloi një automjet në periferi të qytetit Vinkovci që nuk kishte goma në anën e djathtë.

Sipas Vecernji list, automjeti po lëvizte në rrugë me rrota "të zhveshura".

Sipas policisë, kjo ngjarje është regjistruar më 3 maj, pak pas orës 13:00, dhe autoritetet e zbatimit të ligjit reaguan ndaj raportit të një qytetari.

Pasi makina u ndalua, policia përcaktoi se 44-vjeçari po voziste nën ndikimin e alkoolit.

Meqenëse shoferi ishte dënuar tashmë për të njëjtat shkelje ose të ngjashme, ai u arrestua.

Ai gjithashtu u gjobit me 12.000 kuna (rreth 1.600 euro), si dhe një masë mbrojtëse që e ndalon atë të drejtojë një automjet të kategorisë "B" për tre muaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat