Nusja braktisë dasmën e vet, që të ndihmoi një lopë

Ndryshe

Nusja braktisë dasmën e vet, që të ndihmoi një lopë

Më: 6 maj 2021 Në ora: 17:02
Nusja braktisë dasmën e vet, që të ndihmoi një lopë

Një çifti viktorian u është ndërprerë pritja e dasmës nga lindja e një viçi të madh.

Nusja Jessa Laws tha se veshja e saj e dasmës përfundoi “absolutisht e dëmtuar“, por gjithçka ia vlente për “përvojën e paharrueshme“.

Dasma e Jessa dhe Ben Law, ishte duke u zhvilluar në fermën e tyre Gorae afër Portland në Australi.

Dasma ishte planifikuar fillimisht për në tetor të vitit të kaluar, por për shkak të koronavirusit u shty dhe u realizua në fundjavë.

Në pamundësi për të injoruar një kafshë në nevojë, Jessa vrapoi në ndihmë të lopës. Por ndërsa lopa kaloi këtë moment të vështirë, fustani i nuses mori pamje tjetër siç edhe e shihni në foto.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat