Një luftë “titanike” midis luanit dhe tigrit, zbuloni se kush fiton në fund

Ndryshe

Një luftë “titanike” midis luanit dhe tigrit, zbuloni se kush fiton në fund

Më: 15 maj 2021 Në ora: 22:29
Foto ilustrim

A e keni menduar ndonjëherë? Një betejë për jetë a vdekje midis dy kafshëve më të rrezikshme të xhunglës?

Nuk janë të rralla rastet e përplasjeve midis luanëve dhe tigrave, për gjah e territor, por njëra palë gjithmonë lëshon rrugë.

Por, dikush ka analizuar se çfarë do të ndodhte në një betejë midis mbretit të xhunglës dhe macës më të madhe në botë.

Duke filluar nga madhësia, fuqia, shpejtësia, truri dhe karakteristika të tjera, ekspertët kanë zgjedhur kafshën që do të fitonte këtë betejë.

Për të zbuluar se kush do të ishte fituesi, shikoni videon e mëposhtme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat