“Albino”, një lloj i rrallë i breshkave

Ndryshe

“Albino”, një lloj i rrallë i breshkave

Më: 31 korrik 2021 Në ora: 23:08
Breshka e rrallë

Shumë njerëz pos maceve dhe qenve si kafshë shtëpiake i kanë edhe breshkat edhe pse nuk kanë gëzof.

Por ekziston një lloj shumë i veçantë i breshkave, i cili njihet si breshkat albino.

Breshkat e këtij lloji janë edhe shumë të rralla, njofton Bright Side.

Shanset për të parë një breshkë të tillë janë shumë të vogla, por disa njerëz të cilët i kanë parë këto breshka i kanë fotografuar dhe ato momente i kanë ndarë me botën.

Këtu më poshtë keni fotografi të këtyre breshkave:

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat