Nxënësja rrah mësuesen për ta përmbushur “sfidën” në TikTok

Ndryshe

Nxënësja rrah mësuesen për ta përmbushur “sfidën” në TikTok

Më: 10 tetor 2021 Në ora: 10:50
Pamje nga videoja

Një nxënëse e shkollës së mesme në Luiziana po përballet me një akuzë pasi goditi një mësuese disa herë të mërkurën. Autoritetet thanë se sulmi mund të jetë frymëzuar nga një sfidë në TikTok.

Video e kapur nga një nxënës tjetër disa metra më larg, tregon nxënësen 18 vjeçare në një klasë duke ndëshkuar mësuesen 64-vjeçare në karrigen e saj me rrota duke ulur të paktën katër grushta dërrmues përpara se ta detyronte gruan e pafuqishme të përplasej në dysheme.

Nxënësi që regjistroi pamjet tronditëse të sulmit kundër mësuesit mund të dëgjohet duke bërtitur gjatë sulmit që ndodhi menjëherë pasi ra zilja dhe shumica e studentëve ishin larguar.

Por TikTok tha në një deklaratë se sfida e supozuar nuk ishte një trend në aplikacionin e saj dhe se nuk lejon video që promovojnë dhunë.

Mësuesja, e cila është me nevoja të veçanta ka probleme me ecjen, u lirua nga një spital i zonës pasi u trajtua për dëmtimet në krahët dhe kokë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat