Lind breshka e çuditshme me dy koka dhe gjashtë këmbë

Ndryshe

Lind breshka e çuditshme me dy koka dhe gjashtë këmbë

Më: 12 tetor 2021 Në ora: 17:56
Breshka e çuditshme

Gati dy javë pas lindjes, një breshkë me dy koka dhe gjashtë këmbë është bërë virale në rrjet.

Anomalia gjenetike e ka bërë krijesën sa të veçantë dhe interesante njëherazi.

Sipas USA Today, kokat e breshkës funksionojnë veçmas në momentin që dalin në sipërfaqe për të marrë frymë.

Ekspertët në Neë England Centre Ëildlife thonë se është “e ngjashme me binjakët e bashkuar te njerëzit”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat