Përfundoi pa fitues beteja e rrallë mes krokodilit dhe anakondës

Ndryshe

Përfundoi pa fitues beteja e rrallë mes krokodilit dhe anakondës

Më: 12 tetor 2021 Në ora: 19:07
Beteja mes krokodilit dhe anakondës

Fotografi tejet interesante janë realizuar në Brazil, ku është dokumentuar beteja shumë e rrallë mes një krokodili dhe anakondës.

Gjarpri gjigant ishte mbështjell përreth trupit të krokodilit, ku gjatë betejës 40 minutëshe autori i fotografive priste që të mësojë se kush do të jetë fituesi i luftës në lumin Cuiaba.

Krokodili me çdo kusht mundohej të çlirohej nga anakonda që e kishte mbërthyer, por ai për asnjë moment nuk u dorëzua duke i ngulur dhëmbët e mprehtë në trupin e gjarprit gjigant.

Në fund lufta përfundoi pa fitues, e këtë e konfirmoi autori i fotografive Kim Sullivan nga Indiana, i cili tha se krokodili u zhyt në ujë e anakonda doli mbi sipërfaqen e ujit për të vazhduar rrugëtimin drejt një grope në afërsi të lumit. 

Image
Image
Image
Image

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat