Breshka e Amerikës Veriore u gjet duke jetuar pas një supermarketi në Britani

Ndryshe

Breshka e Amerikës Veriore u gjet duke jetuar pas një supermarketi në Britani

Më: 19 tetor 2021 Në ora: 23:29
Breshka e Amerikës Veriore në Britani

Shpëtimtarët e kafshëve në Britani thanë se një burrë duke ecur pranë një lumi gjeti një breshkë të Amerikës së Veriut, dhe e çoi në shtëpi në vaskën e tij.

RSPCA tha se ishte kontaktuar nga një burrë që hasi në breshkë jo-vendase në anën e lumit Trent në Burton-on-Trent, Angli, ndërsa shëtiste me fëmijët e tij prapa dyqanit lokal Asda.

Manteni e mori atë në shtëpi dhe e vendosi në vaskë teksa priste shpëtimtarët.

Oficerja e Shpëtimit të Kafshëve RSPCA, Karen Brannan, iu përgjigj thirrjes.

“Ishte një breshkë vërtet e madhe dhe agresive, kështu që e quajta Agar”, tha Brannan në një njoftim për shtyp. “Më duhej ta trajtoja me shumë kujdes pasi ishte shumë e zemëruar, dhe padyshim që kjo specie ka një kafshim mjaft të madh, si dhe një kokë dhe qafë shumë të lëvizshme”.

Brannan deklaroi se sasia e algave në guaskën e breshkës tregonte se ajo kishte jetuar në zonë për ca kohë.

RSPCA shtoi se tani po përpiqet të përcaktojë origjinën e breshkës, së cilës i është dhënë një shtëpi e re e përhershme në Parkun e Natyrës Lincolnshire.

Image
Breshka e Amerikës Veriore në Britani
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat