Burri bleu korbën më helmuese në botë

Ndryshe

Burri bleu korbën më helmuese në botë

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 16:34
Foto ilustrim

Javën e kaluar, një burri indian u dënua me burgim të përjetshëm për vrasjen e gruas së tij.  Në prill të vitit të kaluar, 28-vjeçari Suraj Kumar pagoi 7 000 rupi për të blerë një kobër, një nga gjarpërinjtë më helmues në botë.

Suraj shpoi një vrimë në një enë plastike, e futi kobrën brenda dhe e çoi në shtëpi.

Trembëdhjetë ditë më vonë, ai e futi enën në një qese dhe e çoi në shtëpinë e vjehrrit të tij, rreth 44 km larg, ku gruaja e tij Uthra po shërohej nga një kafshim misterioz i gjarprit, shkruan BBC.

Suraj dhe Uthra ishin takuar dy vite më parë. Babai i Suraj ishte një shofer dhe nëna e tij një shtëpiake. Uthra, e cila ishte tre vite më e vogël se Suraj dhe kishte vështirësi në të mësuar, vinte nga një familje shumë më e pasur – babai i saj ishte një tregtar  dhe nëna e saj ishte një drejtoreshë shkolle në pension.

Kur çifti u martua, Suraj pranoi një pajë nga prindërit e Uthra prej 768 gramë ar (me vlerë rreth 32,000 dollarë), dhe 400,000 rupi. Ai gjithashtu merrte 8,000 rupi në muaj nga prindërit e saj “për t’u kujdesur për vajzën e tyre”, sipas hetuesve. Uthra u kthye në shtëpinë e prindërve të saj pasi doli nga spitali, ku u trajtua për kafshimin e gjarprit. Ajo ishte kafshuar nga një nepërkë.

Në 6 maj, Uthra ishte ende duke marrë veten, kur ajo piu një gotë me lëng frutash nga Suraj, në të cilën kishte hedhur qetësues.  Kur atë e zuri gjumi, Suraj nxori enën dhe e hodhi gjarprin pesë metra larg gruas së tij. Por në vend që ta sulmonte, gjarpri u largua. Suraj e mori atë dhe e hodhi sërish sipër Uthra, por përsëri u largua.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat