Elefanti bëri një sulm fatal ndaj një krokodili

Ndryshe

Elefanti bëri një sulm fatal ndaj një krokodili

Më: 21 tetor 2021 Në ora: 23:49
Foto nga vendi i ngjarjes

Një elefant mama tregoi se ishte në gjendje të bënte gjithçka kur një grabitqar iu afrua shumë të voglit të saj një hapësirë me ujë në Zambia.

Sipas mediave të huaja, në një video në YouTube të postuar të martën, elefanti goditi një krokodil për vdekje në një sulm të rrallë të regjistruar nga një celular.

Nadav Ossendryver, themeluesi i Latest Sightings, i cili postoi pamjet, i tha HuffPost se në 10 vitet e tij të ndarjes së momenteve të kafshëve të egra, ai kurrë nuk kishte parë një elefant të kërcente mbi një krokodil.

Ajo filloi ta shkelte dhe madje e mbështjelli “hundën” rreth bishtit të krokodilit.

Elefantët mund të ngrenë deri në 350 kilogramë me “hundën” e tyre, sipas FactAnimal.com, kështu që krokodili nuk ishte problem.

Presioni dërrmues nga elefanti “rezultuan në ngordhjen e pashmangshme” të krokodilit, shkruan Latest Sightings në përshkrimin e videos.

Hans Henrik Haahr, videograf në safari që kapi momentin, tha për Latest Sightings se sulmi ishte “tronditës”. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat