​Krokodili që ka jetuar 110 milionë vjet më parë

Ndryshe

​Krokodili që ka jetuar 110 milionë vjet më parë

Më: 25 tetor 2021 Në ora: 07:07
Foto ilustrim

Shkencëtarët më 25 tetor 2001, kanë gjetur mbetjet e një krokodili që ka jetuar 110 milionë vjet më parë.

Kafsha e gjetur në Gadoufaoua Nigeri, ishte e gjatë 12 metra

Dhe peshonte rreth 8 tonë.

Dieta e kësaj kafshe, sipas studiuesve, përbëhej nga një përzierje e gjahut në tokë dhe ujë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat