Ndërtesa më e madhe në botë merr formën e gotës së çajit

Ndryshe

Ndërtesa më e madhe në botë merr formën e gotës së çajit

Më: 25 tetor 2021 Në ora: 17:04
Foto

Ndërtesa më e madhe në botë në formën e filxhanit të çajit.

Ky objekt është ndërtuar në Rize Turqi.

Kjo si simbol i faktit se ky rajon është prodhuesi më i madh i çajit në këtë vend.

Ndërtesa është 30 metra e lartë dhe kështu do të hyjë në Librin e Rekordeve Guinness.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat