Shpëtohet një delfin i ngatërruar në litarë

Ndryshe

Shpëtohet një delfin i ngatërruar në litarë

Më: 26 tetor 2021 Në ora: 20:22
Foto ilustrim

Një delfin i ngatërruar në litarë, i cili nuk mund të notonte vetë, u ndihmua nga oficerët e policisë në Split dhe u shpëtua nga një rrezik i caktuar.

Oficerët e policisë nga Stacioni i Policisë Detare të Splitit ndihmuan një delfin në det pranë anës jugore të ishullit Ciovo, në kanalin e Splitit, rreth orës 10 të mëngjesit të sotëm.

Ata morën një raport se delfini kishte nevojë për ndihmë dhe ekuipazhi i policisë detare, që ndodhej aty pranë në anijen Split, shkoi menjëherë në pozicionin e raportit.

Ata panë shpejt një delfin në det për të cilin ishte e qartë se nuk mund të notonte lirshëm sepse u ngatërrua në litarë.

Ata iu afruan delfinit me një varkë zyrtare, e tërhoqën në buzë të varkës dhe e lëshuan litarin, pas së cilës, falë ndihmës së policisë, ai u largua vetë me not, njofton Departamenti i Policisë Split-Dalmaci.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat